The 3′ x 3′ mats interlock on all four sides to cover large areas, or can be used as single stations
Optional yellow and black borders provide safe access
General purpose rubber – Natural rubber formulation designed for general application, such as areas with water or debris
1-year warranty
Anti-Fatigue Flooring
Wearwell 570.58X3X3GRBK 24/Seven® Matting 24/Seven® Matting, Rubber, 3′ W x 3′ L, 5/8″ Thick, Black – Each
$132.57
SKU: NH589
Category: Anti-Fatigue Flooring
Tags: 24/Seven® Matting, 570.58X3X3GRBK, Anti-Fatigue Flooring
Brand: Wearwell
| Weight | 25.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.66666 × 3.15 × 0.66666 in |
| Width | 3' |
| Length | 3' |
| Thickness | 5/8" |
| Colour | Black |
| Material | Rubber |
| Environment | Dry/Wet |
| Style | Solid |
| Surface Type | Smooth |
| Type | Modular Mat |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year |
Recently Viewed Products
-
Anti-Fatigue Flooring
Wearwell 572.58X3X3CFRBK 24/Seven® Matting 24/Seven® Matting, Rubber, 3′ W x 3′ L, 5/8″ Thick, Black – Each
$172.74 Add to cart




