Economical, biodegradable, and 100% natural fiber scraper mats
Perfect for shops, secondary entrances, and environmentally sensitive areas
Looking for a different/custom size? Contact us!
Indoor Entrance Mattings
Edgewood Matting COC052236 Indoor/Outdoor Coco Mat, Scraper, 1-5/6′ x 3′ x 1-3/8″, Natural-(Each)
$53.98
SKU: JP672
Category: Indoor Entrance Mattings
Tags: COC052236, Indoor Entrance Mattings, Indoor/Outdoor Coco Mat
Brand: Edgewood Matting
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 1.83 × 1.83 in |
| Width | 1-5/6' |
| Length | 3' |
| Type | Scraper |
| Thickness | 1-3/8" |
| Colour | Natural |
| Material | Natural Fibre |
| Surface Pattern | Brush |
| Total Weight | 5.08 kg/m? (1.04 lb/ft?) |
Recently Viewed Products
-
Anti-Fatigue Mattings
Edgewood Matting CBI140305 Competitor Series Mats, Slotted, 3′ x 5′ x 7/8″, Orange, Natural Rubber-(Each)
$310.25 Add to cart -
Indoor Entrance Mattings
Edgewood Matting EVR202000 Everest Indoor/Outdoor Matting, Wiper/Scraper, 6-1/2′ x 75-1/2′ x 1/2″, Charcoal-(Each)
$4,874.75 Add to cart



