Economical, biodegradable, and 100% natural fiber scraper mats
Perfect for shops, secondary entrances, and environmentally sensitive areas
Looking for a different/custom size? Contact us!
Indoor Entrance Mattings
Edgewood Matting COC052033 Indoor/Outdoor Coco Mat, Scraper, 1-3/4′ x 2-3/4″ x 1-3/8″, Natural-(Each)
$44.63
SKU: JP671
Category: Indoor Entrance Mattings
Tags: COC052033, Indoor Entrance Mattings, Indoor/Outdoor Coco Mat
Brand: Edgewood Matting
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 1.66 × 1.66 in |
| Width | 1-3/4' |
| Length | 2-3/4" |
| Type | Scraper |
| Thickness | 1-3/8" |
| Colour | Natural |
| Material | Natural Fibre |
| Surface Pattern | Brush |
| Total Weight | 5.08 kg/m? (1.04 lb/ft?) |

