Slip-resistant anti-fatigue mat that is extremely durable
Easy to clean and maintain
Available in standard black (CBI220305)
Perfect for kitchens, mechanic shops, manufacturing, oil and gas industry
Grease-resistant to cover from industrial shops to commercial kitchens
Looking for a different/custom size? Contact us!
Anti-Fatigue Mattings
Edgewood Matting CBI140305 Competitor Series Mats, Slotted, 3′ x 5′ x 7/8″, Orange, Natural Rubber-(Each)
$310.25
SKU: NJL866
Category: Anti-Fatigue Mattings
Tags: Anti-Fatigue Mattings, CBI140305, Competitor Series Mats
Brand: Edgewood Matting
| Weight | 0.001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.001 × 0.001 × 0.001 in |
| Width | 3' |
| Length | 5' |
| Thickness | 7/8" |
| Colour | Orange |
| Material | Natural Rubber |
| Environment | Wet |
| Style | Drainage |
| Surface Type | Slotted |
Recently Viewed Products
-
Indoor Entrance Mattings
Edgewood Matting EVR202000 Everest Indoor/Outdoor Matting, Wiper/Scraper, 6-1/2′ x 75-1/2′ x 1/2″, Charcoal-(Each)
$4,874.75 Add to cart






