Aggressive polyethylene tufts scrape and remove dirt and debris and then trap it below the surface for later removal
Perfect for outdoors, vestibules, and heavy soil areas
Indoor Entrance Mattings
Edgewood Matting AST100300 Astro-Turf Scraper Mat-(Roll)
$2,197.25
SKU: JQ328
Category: Indoor Entrance Mattings
Tags: AST100300, Astro-Turf Scraper Mat, Indoor Entrance Mattings
Brand: Edgewood Matting
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 3.08 in |
| Colour | Brown |
| Size | 3' x 50' |
| Face Material | Polyethylene |
| Backing | Poly-scrim |
| Thickness | 3/4" |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year |

