Slip-resistant anti-fatigue mat that is extremely durable
Easy to clean and maintain
Available in grease-resistant orange to cover from industrial shops to commercial kitchens (CBI140305)
Perfect for kitchens, mechanic shops, manufacturing, oil and gas industry
Looking for a different/custom size? Contact us!
Anti-Fatigue Mattings
Edgewood Matting CBI220305 Competitor Series Mats, Slotted, 3′ x 5′ x 7/8″, Black, Natural Rubber-(Each)
$208.25
SKU: NJL867
Category: Anti-Fatigue Mattings
Tags: Anti-Fatigue Mattings, CBI220305, Competitor Series Mats
Brand: Edgewood Matting
| Weight | 0.001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.001 × 0.001 × 0.001 in |
| Width | 3' |
| Length | 5' |
| Thickness | 7/8" |
| Colour | Black |
| Material | Natural Rubber |
| Environment | Wet |
| Style | Drainage |
| Surface Type | Slotted |
Recently Viewed Products
-
Indoor Entrance Mattings
Edgewood Matting EVR202000 Everest Indoor/Outdoor Matting, Wiper/Scraper, 6-1/2′ x 75-1/2′ x 1/2″, Charcoal-(Each)
$4,874.75 Add to cart


