(Range) Leaf Thickness”: 0.0015, 0.002, 0.003, 0.004, 0.006, 0.008, 0.010, 0.020, 0.030, 0.040, 0.075, 0.100, 0.200
INCH READING THICKNESS GAUGES WITH STRAIGHT LEAVES
Manual Thickness Gauge, Tools
Starrett 467 Thickness Gauges Thickness Gauges – Each
$224.42
SKU: HU956
Categories: Manual Thickness Gauge, Tools
Tags: 467, Manual Thickness Gauges, Thickness Gauges
Brand: Starrett
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.45 × 0.09166 × 0.1 in |
| Display Type | Analogue |
| Measuring Range | 0.0015"-0.2" |
| EDP No. | 52464 |
| No. of Leaves | 13 |
| Size Leaves | 1/2 x 4 1/2 |
| Description /Remarks | With Locking Device |

