Offers increased depth of cushioning to protect against impact injuries and provide greater comfort
Looking for a different/custom size? Contact us!
Anti-Fatigue Mattings
Edgewood Matting ASP970305 Airsoft Anti-Fatigue Mat, Pebbled, 3′ x 5′ x 3/8″, Black/Yellow, PVC Sponge-(Each)
$152.15
SKU: SGV445
Category: Anti-Fatigue Mattings
Tags: Airsoft™ Anti-Fatigue Mat, Anti-Fatigue Mattings, ASP970305
Brand: Edgewood Matting
| Weight | 8.104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.08333 × 0.66666 × 0.66666 in |
| Width | 3' |
| Length | 5' |
| Thickness | 3/8" |
| Colour | Black/Yellow |
| Material | PVC Sponge |
| Environment | Dry |
| Style | Solid |
| Surface Type | Pebbled |
| Edge | Tapered |



