Sign and dispenser holder to fit on top of standard crowd control posts
Ideal for hotels, airports, restaurants, movie theatres, stores, schools, offices, banks and more
Great to help direct foot traffic, and easily and visually communicate with customers important information
Crowd Control Parts & Accessories
Zenith Safety Products Sign & Dispenser Holder for Crowd Control Post, Black – Each
$57.64
SKU: SGU791
Category: Crowd Control Parts & Accessories
Tags: Crowd Control Parts & Accessories, SGU791, Sign & Dispenser Holder for Crowd Control Post
Brand: Zenith Safety Products
| Weight | 3.648 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.41 × 0.34 × 1.97 in |
| Finish | Black |
| Sign Holder Width | 10" |
| Sign Holder Height | 7" |
| Dispenser Holder Width | 5-11/16" |
| Dispenser Holder Height | 17-7/8" |
| Sign Holder Material | Iron with Black Powder Coating |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |
Recently Viewed Products
-
Work Shirts
Big Bill Twill Work Shirt with Snap (Each)-Click on options for variations & Details.
$73.31 – $83.64Price range: $73.31 through $83.64 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page



