Interlockable on all four sides to customize on-site virtually any flooring configurations
The interlock is incredibly effective, and also hidden, so the ergonomic floor you’ve created is seamless and stable underfoot
100% Urethane with thick
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 502.58X2X5CBK Rejuvenator® Center Connect Mat No. 502 Rejuvenator® Center Connect Mat No. 502 – Each
$445.89
SKU: SDM667
Category: Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Tags: 502.58X2X5CBK, Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories, Rejuvenator® Center Connect Mat No. 502
Brand: Wearwell
| Weight | 10.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 5 × 0.05208 in |
| Colour | Black |
| Environment | Dry |
| Length | 5' |
| Material | Urethane |
| Style | Solid Mat |
| Surface Pattern | Waffle Pattern |
| Thickness | 0.625" |
| Type | Modular Mat |
| Width | 2' |
Recently Viewed Products
-
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 581.CORNERGRYL-CS4 24/Seven? Locksafe? Yellow Max Corner – Case of 4
$26.12 Add to cart -
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 560.78X6X18BK-CS10 ErgoDeck® Mat Ramp No. 560 ErgoDeck® Mat Ramp No. 560 – Case of 10
$245.07 Add to cart -
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 560.78X6X15X15BK-CS4 ErgoDeck® Mat Outside Corner No. 560 ErgoDeck® Mat Outside Corner No. 560 – Case of 4
$360.87 Add to cart -
Anti-Fatigue Mattings
Wearwell 578.58X3X3NBRBK 24/Seven? Locksafe? Anti-Fatigue Mat, Honeycomb, 3′ x 3′ x 5/8″, Black, Nitrile – Each
$218.11 Add to cart






