Optional side safety ramp for ErgoDeck?Matting
Has countersunk holes for semi-permanent installation
Perfect for lean manufacturing, tiles can be unlocked and repositioned as work centers change to fit customers needs
100% silic
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 560.78X6X18BK-CS10 ErgoDeck® Mat Ramp No. 560 ErgoDeck® Mat Ramp No. 560 – Case of 10
$245.07
SKU: SDM634
Category: Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Tags: 560.78X6X18BK-CS10, Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories, ErgoDeck® Mat Ramp No. 560
Brand: Wearwell
| Weight | 18.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 1.5 × 0.07292 in |
| Colour | Black |
| Environment | Wet/Oil/Slippery |
| Length | 1.5' |
| Material | PVC |
| Style | Matting Edging & Corners |
| Thickness | 0.875" |
| Type | Modular Mat |
| Width | 0.5' |
Recently Viewed Products
-
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 560.78X6X15X15BK-CS4 ErgoDeck® Mat Outside Corner No. 560 ErgoDeck® Mat Outside Corner No. 560 – Case of 4
$360.87 Add to cart -
Anti-Fatigue Mattings
Wearwell 578.58X3X3NBRBK 24/Seven? Locksafe? Anti-Fatigue Mat, Honeycomb, 3′ x 3′ x 5/8″, Black, Nitrile – Each
$218.11 Add to cart




