Interlockable on all four sides to customize on-site virtually any flooring configurations
The interlock is incredibly effective, and also hidden, so the ergonomic floor you’ve created is seamless and stable underfoot
100% Urethane with thick
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 502.58X1X3BK Rejuvenator® Connect Mat No. 502 Rejuvenator® Connect Mat No. 502 – Each
$172.74
SKU: SDM666
Category: Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Tags: 502.58X1X3BK, Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories, Rejuvenator® Connect Mat No. 502
Brand: Wearwell
| Weight | 3.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 3 × 0.05208 in |
| Colour | Black |
| Environment | Dry |
| Length | 3' |
| Material | Urethane |
| Style | Solid Mat |
| Surface Pattern | Waffle Pattern |
| Thickness | 0.625" |
| Type | Modular Mat |
| Width | 1' |
Recently Viewed Products
-
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 502.58X2X39MBK Rejuvenator Connect No. 502 Matting Rejuvenator Connect No. 502 Matting – Each
$95.61 Add to cart

