Made from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durability
Proprietary, precision CNC machined tips for excellent fit in fastener recess
Screwdriver Insert Bit, Tools
Vega 125F08A Insert Bit, Slot, 0.039 x 0.25, 1/4″ Drive – Each
$0.45
SKU: UAH917
Categories: Screwdriver Insert Bit, Tools
Tags: 125F08A, Insert Bit, Screwdriver Insert Bit
Brand: Vega
| Weight | 0.012 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.08 × 0.04 × 0.04 in |
| Tip Style | Slot |
| Drive Size | 1/4" |
| Tip Size | 0.039 x 0.25 |
| Overall Length | 1" |
| Finish | Gunmetal Grey |
| Flat Head Screw Size | 6 |
| Round Head Screw Size | 8 |
Recently Viewed Products
-
Screwdriver Insert Bit
Vega 125F02A Insert Bit, Slot, 0.020 x 0.138, 1/4″ Drive – Each
$0.45 Add to cart





