Made from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durability
Proprietary, precision CNC machined tips for excellent fit in fastener recess
Screwdriver Insert Bit, Tools
Vega 125F06A Insert Bit, Slot, 0.036 x 0.232, 1/4″ Drive – Each
$0.45
SKU: UAH913
Categories: Screwdriver Insert Bit, Tools
Tags: 125F06A, Insert Bit, Screwdriver Insert Bit
Brand: Vega
| Weight | 0.012 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.08333 × 0.025 × 0.025 in |
| Tip Style | Slot |
| Drive Size | 1/4" |
| Tip Size | 0.036 x 0.232 |
| Overall Length | 1" |
| Finish | Gunmetal Grey |
| Flat Head Screw Size | 5 |
| Round Head Screw Size | 6 |
Recently Viewed Products
-
Combination Wrench
Proto J1210A Combination Wrench, 12 Point, 5/16″, Satin Finish – Each
$19.82 Add to cart




