Made from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durability
Proprietary, precision CNC machined tips for excellent fit in fastener recess
Screwdriver Insert Bit, Tools
Vega 125F04A Insert Bit, Slot, 0.032 x 0.156, 1/4″ Drive – Each
$0.45
SKU: UAH905
Categories: Screwdriver Insert Bit, Tools
Tags: 125F04A, Insert Bit, Screwdriver Insert Bit
Brand: Vega
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.08 × 0.04 × 0.04 in |
| Tip Style | Slot |
| Drive Size | 1/4" |
| Tip Size | 0.032 x 0.156 |
| Overall Length | 1" |
| Finish | Gunmetal Grey |
| Flat Head Screw Size | 3 |
| Round Head Screw Size | 4 |
Recently Viewed Products
-
Instruments
Oil-Rite Corp A2890-14 Fused Window Sights Fused Window Sights – Each
$23.93 Add to cart -
Instruments
Oil-Rite Corp A2890-17 Fused Window Sights Fused Window Sights – Each
$56.06 Add to cart


