Made from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durability
Proprietary, precision CNC machined tips for excellent fit in fastener recess
Screwdriver Insert Bit, Tools
Vega 125F03A Insert Bit, Slot, 0.028 x 0.14, 1/4″ Drive – Each
$0.45
SKU: UAH904
Categories: Screwdriver Insert Bit, Tools
Tags: 125F03A, Insert Bit, Screwdriver Insert Bit
Brand: Vega
| Weight | 0.008 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.08333 × 0.025 × 0.025 in |
| Tip Style | Slot |
| Drive Size | 1/4" |
| Tip Size | 0.028 x 0.14 |
| Overall Length | 1" |
| Finish | Gunmetal Grey |
| Flat Head Screw Size | 2 |
| Round Head Screw Size | 3 |
Recently Viewed Products
-
Screwdriver Insert Bit
Vega 125F01A Insert Bit, Slot, 0.016 x 0.1, 1/4″ Drive – Each
$0.45 Add to cart -
Screwdriver Insert Bit
Vega 125F14A Insert Bit, Slot, 0.05 x 0.36, 1/4″ Drive – Each
$1.28 Add to cart



