| Weight | 0.511 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.19594 × 0.19594 × 0.19594 in |
| Type | Security Padlock |
| Body Width | 1-9/16" |
| Shackle Diameter | 9/32" |
| Shackle Clearance Height | 2" |
| Shackle Clearance Width | 5/8" |
| Body Material | Laminated Steel |
| Shackle Material | Steel |
| Colour | Silver |
| Key Type | Keyed Alike |
Padlock, Safety
Master Lock 3KALH KEY#3753 Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16″ Width-(Each)
$19.69
SKU: SR870
Categories: Padlock, Safety
Tags: 3KALH KEY#3753, Padlocks, Pin Tumbler Padlock
Brand: Master Lock
Recently Viewed Products
-
Sanding Belt
3M Cloth Belt 241D (Each)-Click on options for variations & Details.
$12.46 – $16.37Price range: $12.46 through $16.37 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page






