| Weight | 0.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.23333 × 0.1 × 0.15 in |
| Type | Security Padlock |
| Body Width | 1-9/16" |
| Shackle Diameter | 9/32" |
| Shackle Clearance Height | 3/4" |
| Shackle Clearance Width | 5/8" |
| Body Material | Laminated Steel |
| Shackle Material | Steel |
| Colour | Silver |
| Key Type | Keyed Alike |
Padlock, Safety
Master Lock 3KA-KEY#3212 Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16″ Width-(Each)
$16.20
SKU: SR907
Categories: Padlock, Safety
Tags: 3KA-KEY#3212, Padlocks, Pin Tumbler Padlock
Brand: Master Lock
Recently Viewed Products
-
Sanding Belt
3M Scotch-Brite™ Sanding Belt (Each)-Click on options for variations & Details.
$107.35 – $540.71Price range: $107.35 through $540.71 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sanding Belt
3M Scotch-Brite™ Durable Flex Belt (Case of 20)-Click on options for variations & Details.
$151.10 – $304.25Price range: $151.10 through $304.25 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page



