Low profile rubber scraper mat that is great for outdoor use
Raised walking surface helps to trap dirt and debris
Easy to clean and maintain
Perfect for outdoors and vestibules
Looking for a different/custom size? Contact us!
Outdoor Entrance Mattings
Edgewood Matting SLM220305 Outdoor Mat, Rubber, Scraper Type, Solid Pattern, 3′ x 5′, Black-(Each)
$97.75
SKU: JP681
Category: Outdoor Entrance Mattings
Tags: Outdoor Entrance Mattings, Outdoor Mat, SLM220305
Brand: Edgewood Matting
| Weight | 16.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.41 × 0.25 × 0.25 in |
| Width | 3' |
| Length | 5' |
| Type | Scraper |
| Thickness | 1/4" |
| Colour | Black |
| Material | Rubber |
| Traffic | Heavy-Duty |
| Surface Pattern | Solid |

