Economical, biodegradable, and 100% natural fiber scraper mats
Perfect for shops, secondary entrances, and environmentally sensitive areas
Looking for a different/custom size? Contact us!
Indoor Entrance Mattings
Edgewood Matting COC053660 Indoor/Outdoor Coco Mat, Scraper, 3′ x 5′ x 1-3/8″, Natural-(Each)
$148.75
SKU: JP675
Category: Indoor Entrance Mattings
Tags: COC053660, Indoor Entrance Mattings, Indoor/Outdoor Coco Mat
Brand: Edgewood Matting
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.41 × 3 × 3 in |
| Width | 3' |
| Length | 5' |
| Type | Scraper |
| Thickness | 1-3/8" |
| Colour | Natural |
| Material | Natural Fibre |
| Surface Pattern | Brush |
| Total Weight | 5.08 kg/m? (1.04 lb/ft?) |

