Safety sign is designed to communicate regulatory informational message to employees and visitors in the workplace
Reflective aluminum with UV lamination – Engineer-grade reflective laminated over aluminum sign blanks with mounting holes centered top and bottom
Facility Signs, Safety
Zenith Safety Products “Ne pas stationner propri?t? priv?e” Sign, 14″ x 20″, Aluminum, French – Each
$93.48
| Weight | 1.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.66667 × 1.16667 × 0.00833 in |
| Material | Aluminum |
| Height | 14" |
| Width | 20" |
| Display Type | Bolt-On |
| Language | French |
| Subject | Traffic |
| Legend | "Ne pas stationner propri?t? priv?e Les vehicules non autoris?s seront remorqu?s aux frais de leur propri?taire" |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |

