Designed to hold sticky mats in place on various flooring surfaces
Allows mats to be used in multiple areas, without adhering the pad to the floor itself
Equipped with non-slip feature on the bottom that keeps the frame firmly in place
For use with clean room mats SDT001 & SDT002
Specialty Matting Parts & Accessories
Zenith Safety Products Frame for Clean Room Mat – Each
$76.80
SKU: SGR102
Category: Specialty Matting Parts & Accessories
Tags: Frame for Clean Room Mat, SGR102, Specialty Matting Parts & Accessories
Brand: Zenith Safety Products
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.875 × 0.04166 × 3.125 in |
| Drive | 08-Mar |
| Drive Type | 6-point |
| No. of Pieces | 13 |
| Thickness | 3 mm |
| Frame Material | Polystyrene |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |


