Safety sign is designed to communicate regulatory informational message to employees and visitors in the workplace
Pictograms allow you to easily and clearly communicate safety without words or language barriers
Aluminum substrate is recyclable
Facility Signs, Safety
Zenith Safety Products “Fire Extinguisher” Sign, 12″ x 4″, Aluminum, English with Pictogram – Each
$28.47
| Weight | 0.138 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 0.00833 × 0.33333 in |
| Material | Aluminum |
| Height | 12" |
| Width | 4" |
| Display Type | Bolt-On |
| Language | English with Pictogram |
| Subject | Fire and Emergency |
| Legend | "Fire Extinguisher" with Down Arrow |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |

