Safety sign is designed to communicate regulatory informational message to employees and visitors in the workplace
Pictograms allow you to easily and clearly communicate safety without words or language barriers
Facility Signs, Safety
Zenith Safety Products “Extincteur” Sign, 12″ x 4″, Plastic, French with Pictogram – Each
$10.10
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 0.00833 × 0.33333 in |
| Material | Plastic |
| Height | 12" |
| Width | 4" |
| Display Type | Bolt-On |
| Language | French with Pictogram |
| Subject | Fire and Emergency |
| Legend | "Extincteur" with Down Arrow |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |

