Safety sign is designed to communicate regulatory informational message to employees and visitors in the workplace
Easy to remove adhesive vinyl labels
Facility Signs, Safety
Zenith Safety Products “Extincteur” Arrow Sign, 12″ x 4″, Vinyl, French with Pictogram – Each
$8.93
| Weight | 0.026 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 0.00833 × 0.33333 in |
| Material | Vinyl |
| Height | 12" |
| Width | 4" |
| Display Type | Adhesive |
| Language | French with Pictogram |
| Subject | Fire and Emergency |
| Thickness | 4 Mil |
| Legend | Extincteur w/Down Arrow |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |

