Safety sign is designed to communicate regulatory informational message to employees and visitors in the workplace
Facility Signs, Safety
Zenith Safety Products “Ear And Eye Protection” Sign, 10″ x 14″, Plastic, English – Each
$15.09
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.16666 × 0.00833 × 0.83333 in |
| Material | Plastic |
| Height | 10" |
| Width | 14" |
| Display Type | Bolt-On |
| Language | English |
| Subject | Personal Protection |
| Thickness | 0.055" |
| Legend | Caution; Ear And Eye Protection Required |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |

