Safety sign is designed to a communicate regulatory informational message(s) to employees and visitors in the workplace
Facility Signs, Safety
Zenith Safety Products “Confined Space” Sign, 7″ x 10″, Aluminum, English – Each
$28.80
| Weight | 0.264 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.83333 × 0.00833 × 0.58333 in |
| Material | Aluminum |
| Display Type | Bolt-On |
| Language | English |
| Subject | Confined Space |
| Width | 0.33" |
| Height | 1.71" |
| Weight | 0.97 oz. |
| Cutting Materials | Leather, Felt, Envelope, Fleece, Laminated Film, Coated Film, Textile, Yarn, Tape, Bagged Goods, Wrapping, Stretch, & Shrink Foil, Cardboard Up to 2-Ply |
| Thickness | 0.040" |
| Outdoor Durability | 5 years |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |

