Warn against hazards by restricting entry to dangerous areas
Ideal for both indoor and temporary outdoor usage
Made of polyethylene
Barricade Tape, Safety
Zenith Safety Products “Caution” Barricade Tape, English, 3″ W x 300′ L, 1.5 mils, Black on Yellow – Each
$4.05
SKU: SFJ602
Categories: Barricade Tape, Safety
Tags: "Caution" Barricade Tape, Barricade Tapes, SFJ602
Brand: Zenith Safety Products
| Weight | 0.718 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.35833 × 0.25 × 0.35833 in |
| Thickness | 1.5 mils |
| Length | 300' |
| Width | 3" |
| Colour | Black on Yellow |
| Language | English |
| Grade | Standard |
| Legend | Caution |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |

