Reflective Aluminum with UV Lamination – Engineer Grade Reflective laminated over our aluminum sign blanks with mounting holes centered top and bottom
Facility Signs, Safety
Zenith Safety Products “By Permit Only” Parking Sign, 18″ x 12″, Aluminum, English with Pictogram – Each
$97.73
| Weight | 0.87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 0.00833 × 1 in |
| Material | Aluminum |
| Height | 18" |
| Width | 12" |
| Display Type | Bolt-On |
| Language | English with Pictogram |
| Subject | Traffic |
| Legend | By Permit Only with No Parking & Handicap Pictograms |
| Thickness | 0.049" |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |

