Style: A-SIZE (USE 9 OR 10 NUT)/B-SIZE (USE 7 OR 8 NUT)
Pipe Nipple, Plumbing Equipment & Supplies
Western Enterprises 20 Hose Nipple Hose Nipple, Barb – Each
$1.13
SKU: 312-1290
Categories: Pipe Nipple, Plumbing Equipment & Supplies
Tags: 20, Hose Nipple, Pipe Nipples
Brand: Western Enterprises
| Weight | 0.034 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.125 × 0.04166 × 0.04166 in |
| Connection Type | Barb |
| Capacity | PRESSURES TO 200 PSIG (1400 KPA) |
| Barb Size | 3/8" |
| Size | B |
| Length | 1.46875" |
| Material | Brass |
Recently Viewed Products
-
Gas Welder Fittings
Western Enterprises 14-3CV Regulator Nipple Regulator Nipple, Brass – Each
$40.97 Add to cart



