1000 volt insulated
Lasertip
Yellow / Red handle
Insulated Screwdriver, Tools
Wera Tools 5006153001 160 iS VDE Insulated Phillips screwdriver – Each
$8.58
SKU: TYO840
Categories: Insulated Screwdriver, Tools
Tags: 160 iS VDE Insulated Phillips screwdriver, 5006153001, Insulated Screwdrivers
Brand: Wera Tools
| Weight | 0.144 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.81666 × 0.10833 × 0.10833 in |
| Voltage Rating | 1000 V |
| Overall Length | 9-3/4" |
| Tip Style | Philips |
| Tip Size | #1 |
| Handle Type | Plastic |
| Shank Length | 6" |
| Shank Type | Round |

