Kraftform Micro screwdriver for quick and low-exertion working
Multi-component Kraftform Micro handle for fast and ergonomic screwdriving
Hexagonal anti-roll feature
| Weight | 0.046 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.06666 × 0.06666 in |
| Tip Size | 3.0 mm |
| Shank Length | 2-1/4" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Plastic |
| Overall Length | 6-3/8" |
| Head Style | Micro Ball-End |

