Multi-component Kraftform Micro handle with anti-roll feature and swivel cap
Hexagonal anti-roll feature
| Weight | 0.03333 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.11704 × 0.11704 × 0.11704 in |
| Tip Size | 0.9 mm |
| Shank Length | 1-5/8" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Plastic |
| Overall Length | 5-1/4" |
| Head Style | Micro Hexagon |

