Multi-component Kraftform handle for fast and ergonomic screwdriving
Colour coding according to profile and size
Hexagonal anti-roll feature
Lasertip tips for more secure fit in the screw head
Slot Cabinet Tip Screwdrivers, Tools
Wera Tools 05110010001 Tapered Slotted Screwdriver, 6.5 mm Tip, Round, 10-1/16″ L, Plastic Handle – Each
$9.55
| Weight | 0.212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.85 × 0.125 × 0.125 in |
| Tip Size | 6.5 mm |
| Shank Length | 6" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Plastic |
| Overall Length | 10-1/16" |
| Head Style | Slotted |

