Chisel driver for fastening, chiselling and loosening
Hexagonal anti-roll feature
Multi-component Kraftform handle for fast and ergonomic screwdriving
Impact cap and bolster for the transfer of higher torque
Phillips Screwdrivers, Tools
Wera Tools 05017010001 Phillips Demolition Screwdriver, #2, 8-1/8″ L, Plastic Handle – Each
$10.42
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.66666 × 0.125 × 0.125 in |
| Tip Size | #2 |
| Shank Length | 4" |
| Shank Type | Hex |
| Handle Type | Plastic |
| Overall Length | 8-1/8" |
| Head Style | Phillips |

