Chisel driver for fastening, chiselling and loosening
Hexagonal anti-roll feature
Multi-component Kraftform handle for fast and ergonomic screwdriving
Impact cap and bolster for the transfer of higher torque
Phillips Screwdrivers, Tools
Wera Tools 05017005001 Phillips Demolition Screwdriver, #1, 7″ L, Plastic Handle – Each
$7.26
| Weight | 0.194 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.58333 × 0.10833 × 0.10833 in |
| Tip Size | #1 |
| Shank Length | 3-1/8" |
| Shank Type | Hex |
| Handle Type | Plastic |
| Overall Length | 7" |
| Head Style | Phillips |

