Smooth hard zones for high-speed turning, soft grip zones for high torque transfer
Hexagonal anti-roll feature
Colour coding according to profile and size
Lasertip tips for more secure fit in the screw head
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.125 × 0.66666 × 0.125 in |
| Tip Size | #2 |
| Shank Length | 4" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Plastic |
| Overall Length | 8-1/8" |
| Head Style | Round |

