Smooth hard zones for high-speed turning, soft grip zones for high torque transfer
Multi-component Kraftform handle for fast and ergonomic screwdriving
Hexagonal anti-roll feature
Slot Keystone Screwdrivers, Tools
Wera Tools 05007673001 Slotted Screwdriver, 1.0 mm, 7-13/16″ L, Plastic Handle – Each
$9.55
| Weight | 0.178 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.66666 × 0.10833 × 0.10833 in |
| Tip Size | 1.0 mm |
| Shank Length | 4" |
| Shank Type | Hexagonal |
| Handle Type | Plastic |
| Overall Length | 7-13/16" |
| Head Style | Diamond Slotted |

