Smooth hard zones for high-speed turning
Soft grip zones for high torque transfer
Colour coding according to profile and size
Hexagonal anti-roll feature
Lasertip tips for more secure fit in the screw head
Slot Keystone Screwdrivers, Tools
Wera Tools 05007620001 Tapered Slotted Screwdriver, 1.0 mm, 5-1/8″ L, Plastic Handle – Each
$9.20
SKU: VS173
Categories: Slot Keystone Screwdrivers, Tools
Tags: 05007620001, Slot Keystone Screwdrivers, Tapered Slotted Screwdriver
Brand: Wera Tools
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.775 × 0.125 × 0.125 in |
| Tip Size | 1.0 mm |
| Shank Length | 5" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Plastic |
| Overall Length | 5-1/8" |
| Head Style | Slotted |
Recently Viewed Products
-
Material Handling & Storage
Tri-Arc Manufacturing KDHD111242 Heavy Duty Rolling Ladder, 11 Steps, 24″ Step Width, 110″ Platform Height, Steel – Each
$4,064.44 Add to cart -
Facility Maintenance
Motor Scrubber 211760 Diamond Twister Floor Pad, Polish, Yellow-(Each)
$54.42 Add to cart





