Ramps and corners minimize cutting and make installation faster and easier
NBR ? 100% nitrile rubber for areas with petroleum based fluids
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 578.EDGINGMNBRYL Edging for 24/Seven? Anti-Fatigue Mats – Each
$68.13
SKU: SGQ456
Category: Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Tags: 578.EDGINGMNBRYL, Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories, Edging for 24/Seven® Anti-Fatigue Mats
Brand: Wearwell
| Weight | 2.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.15 × 0.66 × 0.66 in |
| Colour | Yellow |
| Material | Nitrile |
| Width | 3" |
| Length | 3' |
| Thickness | 5/8" |
| Connection Type | Male |
| Environment | Wet/Dry/Oil |

