Optional corners for ErgoDeck?Matting
Has countersunk holes for semi-permanent installation
Perfect for lean manufacturing, tiles can be unlocked and repositioned as work centers change to fit customers needs
100% silicone free
Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Wearwell 560.78X6X9X9BK ErgoDeck® Mat Inside Corner No. 560 ErgoDeck® Mat Inside Corner No. 560 – Each
$91.21
SKU: SDM636
Category: Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories
Tags: 560.78X6X9X9BK, Anti-Fatigue Matting/Flooring Parts & Accessories, ErgoDeck® Mat Inside Corner No. 560
Brand: Wearwell
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.75 × 0.07292 in |
| Colour | Black |
| Environment | Wet/Oil/Slippery |
| Length | 0.8' |
| Material | PVC |
| Style | Matting Edging & Corners |
| Thickness | 0.875" |
| Type | Modular Mat |
| Width | 0.5' |

