Dependable, ergonomic floor that will withstand heavy use
Patented LockSafe Positive Interlocking System delivers secure connections
Perfect for lean manufacturing, tiles can be unlocked and repositioned as work centers change to fit customers
Anti-Fatigue Flooring
Wearwell 560.78X18X18BK-CS10 ErgoDeck® Mat No. 560 ErgoDeck® Mat No. 560, PVC, 1-1/2′ W x 1-1/2′ L, 7/8″ Thick, Black – Case of 10
$609.90
SKU: SDM623
Category: Anti-Fatigue Flooring
Tags: 560.78X18X18BK-CS10, Anti-Fatigue Flooring, ErgoDeck® Mat No. 560
Brand: Wearwell
| Weight | 51.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 1.5 × 0.07292 in |
| Width | 1-1/2' |
| Length | 1-1/2' |
| Thickness | 7/8" |
| Colour | Black |
| Material | PVC |
| Environment | Wet |
| Style | Drainage |
| Surface Type | Slotted |
| Type | Modular Mat |

