Protects floors, reduces cleaning costs and adds traction where it’s needed
Easy to clean, chemical resistant surface
Vinyl compound won’t curl during use
Looking for a different/custom size? Contact us!
Indoor Entrance Mattings
Wearwell 381.18X4X150BK Standard Mat No.381 Standard Mat No.381, Runner, 4′ x 150′ x 1/8″, Black – Roll
$1,840.56
SKU: SDU045
Category: Indoor Entrance Mattings
Tags: 381.18X4X150BK, Indoor Entrance Mattings, Standard Mat No.381
Brand: Wearwell
| Weight | 422.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 150 × 0.01042 in |
| Width | 4' |
| Length | 150' |
| Type | Runner |
| Thickness | 1/8" |
| Colour | Black |
| Material | PVC |
| Surface Pattern | Corrugated |
Recently Viewed Products
-
Indoor Entrance Mattings
Zenith Safety Products Fine Ribbed Matting (Each)-Click on options for variations & Details.
$10.96 – $633.45Price range: $10.96 through $633.45 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Safety
Milwaukee 48-73-1541 BOLT Full Brim Safety Helmet, Meets CSA Type 2, Ratchet Suspension, Non-Vented – (Each)
$118.95 – $123.58Price range: $118.95 through $123.58 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Indoor Entrance Mattings
Zenith Safety Products Wide-Ribbed Matting (Each)-Click on options for variations & Details.
$7.38 – $481.53Price range: $7.38 through $481.53 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Indoor Entrance Mattings
Edgewood Matting Everest™ Indoor/Outdoor Matting (Each)-Click on options for variations & Details.
$631.78 – $1,041.25Price range: $631.78 through $1,041.25 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page





