| Weight | 0.106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.83333 × 0.04166 × 0.15 in |
| Material | Carbide |
| Drill Size | 5/32" |
| Flute Length | 4-1/8" |
| Overall Length | 7" |
| Shank Type | Hex/SDS-Plus |
| Finish | Bright |
Masonry Drill Bit, Tools
Drillco 175F1107 Drillco Tapcon Anchor Masonry Drill, 5/32″, Hex/SDS-Plus Shank, Carbide-(Each)
$14.61

