Features crank mechanism to adjust height
Ideal for low-profile work
Includes 2 rigid caster and 2 swivel casters
Manual Hydraulic Lift Table, Material Handling & Storage
Vestil MT-3042-HP Post Lift Table Post Lift Table, 42″ L x 30″ W, Steel, 2000 lbs. Capacity – Each
$3,198.19
| Weight | 450 lbs |
|---|---|
| Platform Dimensions | 42" L x 30" W |
| Capacity | 2000 lbs. |
| Raised Height | 46-1/2" |
| Lowered Height | 28" |
| Frame Material | Steel |
| Handle Height | 28" |
| Weight | 403 lbs. |
| Locking and Swivel Casters Size | 5" H x 2" W |
| Casters Material | Polyester |

