Peel and stick coins provide VELCRO(R) Brand convenience in a precut fastener
Applications: Apparel, office folders, stationery, rigid packaging and trays
Hook & Loop Dots, Tools
Velcro Companies 157659 Velcoin® Fastener Velcoin® Fastener, Loop, 3/4″ Dia., Adhesive, White – Each
$95.00
| Weight | 0.754 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.91666 × 0.08333 × 0.91666 in |
| Type | Loop |
| Diameter | 3/4" |
| Backing Type | Adhesive |
| Colour | White |
| Base Material | Nylon |
| Suggested paired component | Hook 88 |
| Coins per roll | 1028 |

