Made from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durability
Rounded corners on hex and square opening for stress relief
Fixed, high strength industrial magnet
Includes: 10mm, 11mm, 12mm, 13mm, 14mm, 15mm, 16mm, 17mm, 18mm, 19mm, 21mm
| Weight | 3.008 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.13 × 0.1 × 0.13 in |
| Type | Impact |
| Length | Standard |
| No. of Pieces | 11 |
| Drive Size | 1/2" Square |
| No. of Points | 6 |
| Wall Thickness | Standard |

