Made from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durability
Proprietary, precision CNC machined tips for excellent fit in fastener recess
Patented spiral torsion zone absorbs impact and extends bit life
Screwdriver Insert Bit, Tools
Vega 125R2A-F500 Insert Bits, Square, #2, 1/4″ Drive – Jar of 500
$204.54
SKU: UAI009
Categories: Screwdriver Insert Bit, Tools
Tags: 125R2A-F500, Insert Bits, Screwdriver Insert Bit
Brand: Vega
| Weight | 5.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.48 × 0.48 × 0.5 in |
| Tip Style | Square |
| Drive Size | 1/4" |
| Tip Size | #2 |
| Overall Length | 1" |
| Finish | Gunmetal Bronze |
| Packaging Type | Countertop Jar |
Recently Viewed Products
-
Material Handling & Storage
Quantum Storage System QFS248-76WT Tip-Out Bins Stand Tip-Out Bins Stand, 23-5/8″ W x 16″ D x 52″ H, 76 Drawers – Each
$3,517.76 Add to cart -
Material Handling & Storage
Quantum Storage System QFS224 Tip-Out Bins Stand Tip-Out Bins Stand, 23-5/8″ W x 16″ D x 28″ H, 24 Drawers – Each
$818.42 Add to cart -
Material Handling & Storage
Quantum Storage System QFS270-72WT Tip-Out Bins Stand Tip-Out Bins Stand, 23-5/8″ W x 16″ D x 75″ H, 72 Drawers – Each
$3,872.50 Add to cart -
Material Handling & Storage
Quantum Storage System QFS224-24WT Tip-Out Bins Stand Tip-Out Bins Stand, 23-5/8″ W x 16″ D x 28″ H, 24 Drawers – Each
$1,997.48 Add to cart -
Material Handling & Storage
Quantum Storage System QMS743BK MAGNUM Bin MAGNUM Bin, 11-7/8″ H x 18-3/8″ W x 29″ D, 150 lbs. Capacity, Black – Each
$85.44 Add to cart






