Made from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durability
Rounded corners on hex and square opening for stress relief
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.08 × 0.07 × 0.07 in |
| Drive Size | 1/4" |
| Socket Size | 14 mm |
| Overall Length | 25 mm |
| No. of Points | 6 |
| Type | Impact |
| Length | Standard |
| Style | Straight |
Recently Viewed Products
-
General Purpose Cutting Fluid
Castrol 14E53D Hysol AMG General-Purpose Cutting Fluid, 1211.2 L-(Tote)
$17,629.31 Add to cart -
Material Handling & Storage
Kee Klamp C50-77 Pipe Fittings – Single Swivel Combinations, 1.66″-(Each)
$45.63 Add to cart






