Made from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durability
Rounded corners on hex and square opening for stress relief
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.08 × 0.04 × 0.04 in |
| Drive Size | 1/4" |
| Socket Size | 6 mm |
| Overall Length | 25 mm |
| No. of Points | 6 |
| Type | Impact |
| Length | Standard |
| Style | Tapered |
Recently Viewed Products
-
Floor Paint Applicator Pads
Bestt Liebco 557130100 Lambskin Floor Applicator Replacement Pad-(Each)
$27.65 Add to cart







